Лайкове в социалните мрежи: скритите послания на подсъзнанието
Емоционални реакции на харесванията в социалните мрежи: радост, ако има много харесвания, и тъга или притеснение, че публикацията Ви е събрала малко харесвания. Познато ли Ви е?
Това са подсъзнателни реакции, които могат да Ви кажат много.
Потребност от одобрение: Получаването на харесвания може да потвърди чувството Ви за ценност и принадлежност към дадена общност, докато липсата на харесвания може да предизвика чувство за неадекватност или отхвърляне.
Самоутвърждаване: Лайковете могат да се възприемат като потвърждение на Вашите мнения или действия. Липсата на харесвания може да предизвика съмнения в себе си или несигурност в решенията.
Желание за внимание: Получаването на харесвания активира чувството за внимание и признание от страна на другите. Липсата на харесвания може да доведе до усещане за невидимост или недооценяване.
Страх от пропускане на възможност: Подсъзнателно може да се страхувате от пропускане на възможност или важно съобщение, което може да доведе до тревога или безпокойство при липса на харесвания.
Сравнение с другите: Получаването на по-малко харесвания от други потребители може да доведе до чувство на конкуренция или завист, особено ако другите имат повече харесвания.
Пристрастяване към признанието: Подсъзнателното желание за потвърждение и одобрение в социалните мрежи може да доведе до пристрастяване към получаването на харесвания и до негативни емоционални реакции, когато няма харесвания.Тези подсъзнателни реакции могат да варират в зависимост от ситуацията и контекста.
Тези подсъзнателни програми се активират не само по време на лайкове в социалните мрежи, но и в други ежедневни ситуации и е добре, че могат да бъдат деактивирани.
Ако сте открили тези подсъзнателни програми при себе си, то следете публикациите ми и статиите, скоро ще напиша как можете да ги промените.
Споделете тази статия, тъй като тя ще бъде полезна за много потребители на интернет.